develop free website

Metabolik Sendrom Hastalıkları ve Obezite

UBİAT
20.Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi

15-17 Şubat 2019

Bursa Uludağ Üniversitesi

1975 yılında resmi olarak Bursa Üniversitesi olarak kurulmuş, 1982 yılında Uludağ Üniveristesi adını almıştır. 1970 yılında ilk olarak Bursa Tıp Fakültesi olarak eğitim vermeye başlamıştır. 2018 yılında "Bursa Uludağ Üniversitesi" adını almıştır.

Ubiat

1994 yılında kurulan topluluğumuz 25.Döneminde üniversitenin en aktif topluluklarından biri olarak tıp fakültesi bünyesinde faaliyet göstermektedir. Şimdiye kadar yaptığımız 19 başarılı kongrenin tecrübesyile 20.kongre için daha iyisini yapmak için çabalıyoruz.

🔴 Kongreye Davet 🔴

Uludağ Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar Topluluğu (UBİAT) olarak 25. yılımızda 20. Ulusal Tıp Öğrenci Kongremizle yine sizlerleyiz. 15-17 Şubat 2019 tarihleri arasında Bursa Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştireceğimiz "Metabolik Sendrom Hastalıkları ve Obezite" konulu Kongremize sizleri davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

Metabolik Sendrom Nedir?

Metabolik sendrom, ortak genetik ve çevresel ortamlarda gelişen, bel çevresi kalınlığı, yüksek tansiyon, kan yağlarında kalitatif ve kantitatif bozukluk, kan şekeri yüksekliği ile karakterize bir kardiyometabolik risk faktörleri demetidir.Metabolik sendrom bir çok ülkede erişkin populasyonun %20 ile %30’nu etkileyen önemli bir halk sağlığı sorunudur. Epidemiyolojik çalışmalar Türk erişkinlerinde de metabolik sendrom sıklığının çok yüksek ve giderek artma eğiliminde olduğunu göstermektedir.Bu hastalıkların temelde tip 2 diabetus mellitusa yol açması ve ülkemizin OPEC 2017 sağlık verilerine göre tip 2 diabetus mellitusun en sık görülen ülkeler listesinde yer alması hepimizi alarma geçirmesi gereken bir sonuç olduğunun farkındayız.

Mobirise

Kongremizde özellikle 21. yüzyılın en önemli epidemik hastalıklarından olan, hızlı ilerleyen çağımızın getirdiği teknolojik gelişmelerle sedanter yaşama ilerleyişimizin bir sonucu olan obezite ile yakından ilgileneceğiz. ”Metabolik Sendrom Hastalıkları ve Obezite” konusunda daha önce hiç yapılmamış bir kongre yaparak; güncel yaklaşımlarla konuklarımızda yeni ufuklar açıp bilimsel doygunluğu sağlarken aynı zamanda 20. yılımızın getirdiği profesyonellik ve samimi ortamımız sayesinde medeniyet şehri ve tarih başkenti Bursa’da keyifli vakit geçirilmesini sağlamak temel amacımızdır.

Kayıt Ol


3 Ocak 2019 Çarşamba saat 20:00 itibariyle kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kontenjanımız dolduğu takdirde kayıt alımı otomatik olarak durdurulacaktır. Kongre katılımınız onaylandığında sizlere gönderilecek kayıt mailini aldıktan sonraki 7 gün içerisinde kongre ücretini (18 Ocak 2019 tarihine kadar) mail adresinize gelen hesap numarasına yatırmanız ve dekontunu ubiatkongre@gmail.com adresine göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde mazeret belirtilmedikçe kaydınız düşürülecektir.

  - Mail adresiniz ile ilgili problem yaşıyorsanız iletişim sorumlularımızla iletişime geçebilirsiniz.
  - Sadece Bilimsel, İç Katılımcı ve Dış Katılımcı seçeneklerinden size uygun olanı doğru şekilde seçiniz.
  - Onay maili gelmeden kesinlikle para yatırmayınız.


Bilimsel Katılımcı

0
 • Bilimsel Oturumlar
 • Oturum Arası Ücretsiz İkramlar
 • Katılım Sertifikası

İç Katılımcı

165 (Konaklamasız)
 • Bilimsel Oturumlar
 • Oturum Arası Ücretsiz İkramlar
 • Katılım Sertifikası
 • Çalıştaylar
 • Cuma - Cumartesi Öğle Yemeği
 • Cumartesi Gala Gecesi
 • Pazar Bursa ve Uludağ Gezisi

Dış Katılımcı

315 (Konaklamalı)
 • Bilimsel Oturumlar
 • Oturum Arası Ücretsiz İkramlar
 • Katılım Sertifikası
 • Çalıştaylar
 • Cuma - Cumartesi Öğle Yemeği
 • Cumartesi Gala Gecesi
 • Pazar Bursa ve Uludağ Gezisi
 • 2 Gece Otelde Konaklama + Açık Büfe Kahvaltı
  (Holiday Inn)

Kongrenin Bilimsel Programı görmek için tıklayınız

Sosyal Program


Mobirise

HOLIDAY INN BURSA

Holiday Inn Bursa Üniversite Metro İstasyonuna ve kongrenin yapılacağı Prof. Dr. Mete Cengiz Konferans Salonuna oldukça yakın bir konumda yer almaktadır.

Mobirise

Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi

Konaklayacağınız otele oldukça yakın bir konumda olan, üniversitemize en önemli etkinliklerine ev sahipliği yapan kongre merkezimiz.

Mobirise

Akşam Yemeği
Cemil Usta
15 Şubat 2019 Cuma
Saat: 20:00

Cuma akşam yemeğimiz Bursa'nın gözde restoranlarından Cemil Usta'da olacaktır.

Mobirise

After Party
Roof Party
15 Şubat 2019
Saat: 22:30

Cuma akşam eğlencemiz Bursa'nın gözde mekanlarından Deluxe'te olacaktır.

Mobirise

GALA
Altınceylan
16 Şubat 2019 Cumartesi
Saat: 20:00

Gala yemeğimiz Bursa'nın gözde mekanlarından Altınceylan'da olacaktır.

Mobirise

Uludağ Gezisi
17 Şubat 2019 Pazar

Uludağ'da geçirilecek harika bir pazar. Karın ve kayak yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Mobirise

Bursa Gezisi
17 Şubat 2019 Pazar

Uzun yıllar Osmanlı başkentliğini yapmış Bursa'nın harika tarihi eserlerini ve şehir güzelliklerini gezerek Pazar gününüzü değerlendirebilirsiniz.

Sunum ve Poster Standartları


Posterinizi veya sunumunuzu 21 Ocak 2019 Pazartesi gününe kadar ubiatkongre2019@gmail.com e-mail adresine göndermeniz gerekmektedir.

Sunum Standartları

 1. Özet kabulu ardından yapılacak inceleme için; sunumunuzu ubiatkongre2019@gmail.com e-mail adresine göndermeniz gerekmektedir.
 2. Sunum içeriğinde dikkat etmeniz gereken noktalar; sunumun başlıkla uyumu ve anlaşılabilir olması, radyolojik görüntülerin kalitesi ve etik kurallar çerçevesinde görüntüler üzerinde hasta bilgilerinin bulunmamasıdır.
 3. Ödül kapsamında, sunumlar incelenirken “Hakemlerin Kullanacağı Ana Kriterler” dosyasından bakabilirsiniz.

Poster Standartları

 1. Uyulması Gereken Önemli Standartlar:
  o Standart Poster Boyularımız 100X70 cm (Boy X En) dir.
  o Posterlerinizde Üniversitenizin, Fakültenizin ve varsa Öğrenci topluluğunuzun logolarını kullanmaya özen gösteriniz.
  o Yazı tipi boyutunu okunabilecek boyutta tutunuz.
  o İletişim adresinizi (e-posta) posterin sağ alt köşesine ekleyiniz. 
 2. İnceleme için; poster özetlerinizi eğer göndermediyseniz(İngilizce veya Türkçe(abstract submission)) Word Dosyası biçiminde 31 Aralık 2017 Pazar Gününe kadar göndermeniz gerekmektedir.
 3. İnceleme için poster içeriğini tüm kapsamlarıyla (Örneğin, empirical bir çalışma ise, Özet- Giriş-Gelişme-Sonuç-Tartışma--Abstract-Introduction-Results and Discussion ya da derleme (review) bir çalışma ise konu ile ilgili posterde yer alan alt başlıklar ve bilgiler) gönderip öneriler/geribildirimler ışığında basım öncesi son hali hazırlanıp görselleri de eklenerek gönderilecektir.
 4. Ödül kapsamında, sunumlar incelenirken “Hakemlerin Kullanacağı Ana Kriterler” dosyasından bakabilirsiniz.
Adres

Bursa Uludağ Üniversitesi
Özlüce, 16059 Nilüfer/Bursa

İletişim

Zeynep Gökdemir 0536 220 6123
Hasan Gezer 0535 030 6949
Emine Gönül 0531 776 4966
  ubiatkongre@gmail.com

UBİAT © 2019
Mobirise By Mnabhan MS